Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet Kuşu İsimleri

27 Mart 2020 1 Yazar: Engin ÖZTÜRK

Ailenizin bir parçası haline gelecek tüm hayvan dostlarımız gibi muhabbet kuşlarımız içinde bir isim belirlemek oldukça zor olacaktır. Gerçek bir hayvan sever sahiplenmiş olduğu hayvan dostunu kendi çocuğu gibi seveceği için ona benzersiz ve yakışır bir isim belirlemek isteyecektir. Muhabbet kuşu isimleri arasından sizin kuşunuza en yakışanı seçmek elbette zaman alacaktır. Bu konuda sizlere birçok öneri ve seçenek sunacağız. Sizlerle paylaştığımız muhabbet kuşu isimleri arasından seçim yapabileceğiniz gibi bunları yalnızca fikir sahibi olmak amacıyla inceleyebilir ve kuşunuz için kendiniz bir isim belirleyebilirsiniz.

Muhabbet kuşu sahiplenen kişilerin en fazla keyif aldığı ve heyecanlı olduğu anlardan bir tanesi ise kuşuna bir isim takma aşaması olacaktır. Listemizde yer alan birçok isim klasik ve modası geçmiş olarak tabir edilen isimler olmasına karşın halen fazlasıyla rağbet gören ve sevilen isimlerdir. Klasikleşmiş isimlerin yanı sıra listemizde son zamanlarda popüler olan ve kullanılmaya başlanmış birçok isim önerisine de yer verilmiştir. Mümkün olduğunca özgün ve orijinal isimlere de yer verdiğimiz bu liste sayesinde hemen hemen herkes kuşuna bir isim bulabilecek.

En Güzel Muhabbet Kuşu İsimleri

Tüm hayvanlarda olduğu gibi muhabbet kuşlarında da kuşa verilen ismin kuşun karakteristik ve diğer özelliklerini yansıtması gerektiğine inanılır. Bu nedenle birçok hayvan sever kuşuna bir isim verirken onun nasıl bir karakteristik özelliğe sahip olmasını istediğini düşünür ve buna göre bir isim belirler. Sahiplenmiş olduğu hayvanın rengi, cinsiyeti ve yaşı gibi birçok etken ona verilecek ismin seçiminde önemli rol oynar. Bu yüzden dikkatli ve özenli bir şekilde en güzel muhabbet kuşu isimleri paylaştığımız bir liste oluşturmaya çalıştık.

Muhabbet kuşunuzun konuşmasını istiyorsanız onun sınırlı kelime dağarcığından birini isminin dolduracağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Genel anlamda muhabbet kuşu isimleri olarak adlandırmış olduğumuz listemizin içerisinde dişi muhabbet kuşu isimleri ve erkek muhabbet kuşu isimleri gibi birçok alt başlığa da yer verdiğimizi belirtmek isteriz. En fazla tercih edilen, en çok sevilen muhabbet kuşu isimlerini derlediğimiz bu liste sayesinde kuşunuza uygun bir isim seçeceğinize eminiz.

Cinsiyetine Göre Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşunuza isim verirken cinsiyetine dikkat etmek en önemli kriterlerden biridir. Eğer sizde kuşunuz için özenerek bir isim seçme arayışında iseniz doğru sayfada olduğunuzun altını çizmek isteriz.

Erkek Muhabbet Kuşu İsimleri

Eğer sizde bir erkek muhabbet kuşu sahibiyseniz sizin için hazırlamış olduğumuz erkek muhabbet kuşu isimleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Arsız Benekli Bonibon
Cesur Ciklet Ziya
Kamil Fıstık Paşa

Bunlar erkek muhabbet kuşu isimleri arasında yer alan yalnızca birkaç örneğimiz. Tüm listeye ulaşmak için ilgili başlığı içeren yazımıza göz atabilirsiniz.

Dişi Muhabbet Kuşu İsimleri

Eğer sizde bir dişi muhabbet kuşu sahibiyseniz sizin için hazırlamış olduğumuz dişi muhabbet kuşu isimleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Aliye Bıdık Çılgın
ÇıtıPıtı Mavi Nazar
Şeker Şımarık Zeytin

Bunlar dişi muhabbet kuşu isimleri arasında yer alan yalnızca birkaç örneğimiz. Tüm listeye ulaşmak için ilgili başlığı içeren yazımıza göz atabilirsiniz.

Rengine Göre Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşunuza isim verirken kuşunuzun rengine dikkat etmek de en az cinsiyeti kadar önemli bir kriterdir. Eğer sizde kuşunuz için özenerek bir isim seçme arayışında iseniz doğru sayfada olduğunuzun altını çizmek isteriz.

Yeşil Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşunuzun renginin yeşil olması halinde tercih edebileceğiniz yeşil muhabbet kuşu isimleri sizlerin fazlasıyla beğeneceği ve kuşunuzun dikkatini çekeceğini düşündüğümüz isimlerden oluşan bir listeyi paylaşıyoruz.

Biber Bibi
Cino Miskin
Bambiş Mojo

Bu ufak listemizde yer alan isimler yeşil muhabbet kuşu isimleri arasından sizler için seçtiğimiz yalnızca birkaç isim. Listenin tamamına erişmek için ilgili başlığa sahip yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Gri Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşunuzun renginin gri olması halinde tercih edebileceğiniz gri muhabbet kuşu isimleri sizlerin fazlasıyla beğeneceği ve kuşunuzun dikkatini çekeceğini düşündüğümüz isimlerden oluşan bir listeyi paylaşıyoruz.

Duman Pasaklı
Sisi Karam
Kirli Tozlu

Bu ufak listemizde yer alan isimler gri muhabbet kuşu isimleri arasından sizler için seçtiğimiz yalnızca birkaç isim. Listenin tamamına erişmek için ilgili başlığa sahip yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Mavi Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşunuzun renginin mavi olması halinde tercih edebileceğiniz mavi muhabbet kuşu isimleri sizlerin fazlasıyla beğeneceği ve kuşunuzun dikkatini çekeceğini düşündüğümüz isimlerden oluşan bir listeyi paylaşıyoruz.

Bonvuk Bulut
Deniz Mavili
Maviş Ufuk

Bu ufak listemizde yer alan isimler mavi muhabbet kuşu isimleri arasından sizler için seçtiğimiz yalnızca birkaç isim. Listenin tamamına erişmek için ilgili başlığa sahip yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Sarı Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşunuzun renginin sarı olması halinde tercih edebileceğiniz sarı muhabbet kuşu isimleri sizlerin fazlasıyla beğeneceği ve kuşunuzun dikkatini çekeceğini düşündüğümüz isimlerden oluşan bir listeyi paylaşıyoruz.

Civciv Güneş
Saman Sarı
Sarıkız Papatya

Bu ufak listemizde yer alan isimler sarı muhabbet kuşu isimleri arasından sizler için seçtiğimiz yalnızca birkaç isim. Listenin tamamına erişmek için ilgili başlığa sahip yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Albino Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşunuzun renginin albino olması halinde tercih edebileceğiniz albino muhabbet kuşu isimleri sizlerin fazlasıyla beğeneceği ve kuşunuzun dikkatini çekeceğini düşündüğümüz isimlerden oluşan bir listeyi paylaşıyoruz.

Derya Coco
Rüzgar Pamuk
Kartopu Tarçın

Bu ufak listemizde yer alan isimler albino muhabbet kuşu isimleri arasından sizler için seçtiğimiz yalnızca birkaç isim. Listenin tamamına erişmek için ilgili başlığa sahip yazımıza bir göz atabilirsiniz.