Hamster Beslemek için 5 Neden

Hamster Beslemek için 5 Neden

7 Mart 2019 1 Yazar: Engin ÖZTÜRK

Hamster beslemek için nedenler arıyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz. Hamsterlar her zaman bulunduğu ortamda dikkat çekmeyi başarabilen küçük ama bir o kadarda sıra dışı, ilginç hayvanlardır. Ön ayaklarını adeta el gibi kullanarak yiyeceklerini tutabilen bu hayvanlar yemeklerini yedikleri sırada sizi seyreden 2 parlayan gözle sizi büyüleyebilir. Bu küçük hayvanlar bulundukları familyada yer alan diğer kemirgen arkadaşlarından farklı olarak tamamen akıl almaz hareketlere sahiptir.

Evinizde Hamster beslemek için 5 neden sunacağımız bu yazımızın yanı sıra bu küçük ama şirin hayvanları beslemek için tonlarca neden sayılabilir. Fakat burada sizlerle paylaşacağımız nedenler ve diğer birçok neden hiçbir zaman evde Hamster beslediğinizde fark edeceğiniz o duyguların önüne geçemeyecektir.

neden hamster beslemeliyim
Birlikte Kitap Okuyalım Mı?

Hamster Beslemek İçin 5 Neden

Hemen hemen tüm insanlar evde kendisine arkadaşlık eden evcil hayvanların verdiği sevgi ve bizlere katmış olduğu inanılmaz deneyimlerin rahatlığı, duygusuna erişemez. Evcil hayvanlarınızla devamlı olarak ilgilenmek ve onları sevmek isteyebilirsiniz fakat Hamsterlar devamlı olarak kendilerini sevdirmekten hoşlanmaz. Bu hayvanlar daha çok seyirciye oynayan ve herkesi eğlendirmeyi seven hayvanlardır.

Bir Hamster ile Evde Yaşamak – Herkesin Kendi Kuralları Vardır

Onların küçük ve sakin bir hayvan olduğunu düşünebilirsiniz fakat bir Hamster beslediğinizde onların mahremiyet alanı olan kafeslerine elinizi uzatmayı denediğinde size o alanın ona ait olduğunu ve o bölgede sizin kurallarınızın geçmeyeceğini hatırlatacaktır.

Hamsterlar için yaşam onlara ait alanlara ve özeline karışmadığınız sürece oldukça keyifli geçecektir. Kendine özel alanın gizliliği konusunda ona saygı göstermeniz halinde sizinle birlikte oldukça keyifli bir vakit geçirecek tiyatro oyunculuğunu sergileyecektir. Adeta profesyonel bir tiyatro oyuncusu gibi kendisini seyreden kişilerle etkileşim içerisinde olurlar.

hamster beslemek için nedenler

Uykuya Oldukça Düşkün – Bir O Kadar Da Titiz

Gün içerisinde doğası gereği oldukça fazla uyuklayan bu hayvanlar sizleri şaşırtacak derecede titizdir. Daima kendi yaşam alanının temizliğine önem veren bu hayvanlar tüylerinin de bir o kadar temiz olmasına özen gösterirler. Diğer evcil hayvanlarda olduğu gibi devamlı olarak ona bakım yapmanız, tüylerini taramanız ya da yıkamanıza ihtiyaç duymazlar. Evinizin her köşesine tüylerini dökmeyen bu hayvanlar oldukça temiz ve titiz bir hayvandır.

Eğer evinizin her yerinden tüy toplamak ve kıyafetlerinizden tüyleri toplamak istemiyorsanız bir Hamster ile evinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Hamster besleyenleri hayrete düşüren bu hayvanlar titizliğiyle ünlüdür.

Dertlerinizi Dinlemeyi Sevmesine Karşın Bunları Umursamayacaktır

Eğer dertlerinizi paylaşacak bir dost arıyorsanız tebrikler buldunuz. Fakat dertlerinize ortak olacak ve sizinle birlikte dertlenmesini istediğiniz bir dost arıyorsanız maalesef Hamsterlar kendi başına buyruk hayvanlardır. Ev içerisinde sizinle oldukça iyi bir arkadaş olan bu hayvanlar kendisine bir şeyler anlattığınızda sizi pür dikkat dinleyecektir. Onunla etkileşime geçtiğiniz takdirde gün içerisinde birikmiş olan tüm stresiniz ve yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacaktır.

Tüm bu stres atmanıza yardım etme çabası sonrasında ise daha fazla ileriye gitmeyecek ve kendince hareketlerini sürdürecektir. Kendisine karşı özel bir ilgi duymanızı ve üzerine düşmenizi beklemez. Ona bakım yapmanızı istemeyen bu hayvanlar günün yorgunluğu üzerine birde size bu yükü bindirmeyecektir. Kendi çıkarlarını ön plana çıkarmayan iyi bir dosttur.

hamster beslemek için neden

Şirin ve Bir O Kadarda Akıllıdırlar

Olup olmadık anlarda bağırma gibi bir huyları yoktur. Bu yönleriyle ne sizi ne de komşularınızı rahatsız etmeyeceklerdir. Olağanüstü oyunculuk yeteneklerini oldukça sevimli hareketleriyle destekleyerek sizin gözünüzde daima şirin kalacaklardır.

Yeni yaşam alanlarına (eviniz) kolayca adapte olacaklardır. Ev içerisinde hemen hemen herkesle kısa süre içerisinde etkileşime geçecek ve onları yadırgamayacaklardır. Şaşırtıcı derecede mantıklı hareketleriyle zekalarını size kanıtlayacaklardır. Oyun oynamaya bayılırlar ve onunla vakit geçirip oyun oynadığınız sırada vaktin nasıl geçtiğini fark etmeniz pek mümkün değil. Adeta kesintisiz bir şekilde reklamsız bir eğlenceli film ya da dizi izliyormuş hissi uyandırır.

Bakım Yapmak Çocuk Oyuncağı

Bir Hamster beslemeyi düşünüyor fakat üzerinize binecek ekstra maliyetlerden korkuyorsanız bunu dert etmenize gerek yok. Hamster bakımı oldukça kolaydır ve yemek seçme gibi bir huyları olmaması nedeniyle onlara bakmak fazlasıyla ekonomik olacaktır. Bilhassa küçük çocuğunuz varsa onunla iyi bir dost olacak evcil hayvanlardan birisidir. Oldukça yumuşak ve parlak tüylerinin yanı sıra iri gözleriyle oldukça şirindirler.